20805

ΝΟΗΣΙΣ

Οι μαθητές της  Δ’ , Ε΄ και Στ’ τάξης του σχολείου μας  είχαν τη δυνατότητα να ανακαλύψουν τις εξελίξεις της επιστήμης και της τεχνολογίας στο Μουσείο Τεχνολογίας του ΝΟΗΣΙΣ.

Ακόμη γνώρισαν την ιστορία της αυτοκίνησης μέσα από ξεχωριστά μοντέλα αυτοκινήτων και σύγκριναν τις τάσεις του παρελθόντος με αυτές του μέλλοντος.

Μέσα στο Πλανητάριο είχαν τη δυνατότητα να πραγματοποιήσουν εικονικό ταξίδι στο διάστημα και να δουν από κοντά τους άλλους πλανήτες του γαλαξία μας και τη σχέση τους με τη γη.