«Χριστούγεννα στο δάσος» ήταν ο τίτλος του θεατρικού που παρουσίασαν τα παιδιά της Α΄ τάξης στη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Μια τρυφερή ιστορία με ένα ξεχωριστό οικολογικό μήνυμα από το ομώνυμο βιβλίο της Σγουρής Γεωργιάδη Έλατα, χιονονιφάδες, χιονονεράιδες παιδάκια? περιμένουν τα Χριστούγεννα. Μαζί με αυτά όμως στο δάσος ζει και ένας ξυλοκόπος που δεν του αρέσουν οι γιορτές. Κόβει και  ξανακόβει Έλατα. Τι θα κάνουν  κάτοικοι του δάσους; Θα καταφέρουν να φέρουν την αγάπη στην καρδιά του; Θα καταφέρουν να τον πείσουν πως η προστασία του περιβάλλοντος έχει αξία μοναδική;

Η Β΄ τάξη του σχολείου μας παρουσίαζε στη χριστουγενιάτικη γιορτή μας το παραμύθι του Τζεφ Μπριμπό?Γκέιλ ντε Μάρκεν "Το δώρο της παπλωματούς" σε διασκευή της θεατρολόγου του σχολείου μας κ. Μπέτση Όλγας και με ευθύνη της δασκάλας της τάξης κ. Γκίση Τριάδας.